Záchovná stomatologie

Provádíme  prevenci, diagnostiku a terapii zubního kazu, léčíme následné komplikace, které mohou vyústit až k onemocnění kořenových kanálků. Zubní kaz především vzniká špatnou výživou zubů, nedokonalou ústní hygienou, ale i oslabenou imunitou. Pokud v potravě je ve velké míře zastoupen cukr, dochází k  nárůstu bakterií a překyselení organismu, okyselený plak potom rozpouští sklovinu zubu a tím dojde ke vzniku zubního kazu.

Velkým nepřítelem zubů je právě zubní plak, který obsahuje velké množství bakterií a mikroorganismů. Jejich přítomnost podporuje vznik zubního kamene, který má za následek zánět dásní a vznik zubního kazu. Pokud není zubní plak důkladně odstraňován, zuby se kazí a zánět dásní přechází v parodontidu, která může vést až ke ztrátě zubů.

Naším cílem je, formou prevence, předcházet vzniku onemocnění zubů, dásní a sliznic dutiny ústní.

Estetická stomatologie

–  zhotovujeme celokeramické výplně, které se na rozdíl od tradičních nevydrolují a jsou stálobarevné. Při správném a vhodném výběru glazury, jsou od pravých zubů k nerozeznání. Tyto výplně se vyznačují ideální pružností a pevností, tedy téměř vylučují poškození vlastního zubu. Mimoto jsou vysoce estetické.

–  provádíme profesionální čištění zubů metodou AIR FLOW, kdy odstraňujeme tmavé skvrny-pigmenty šetrnou metodou pískování. Jde o mechanický princip, kdy pískovač pomocí vysokého tlaku vody a vzduchu, v kombinaci se speciálním granulovaným práškem odstraní usazeniny z povrchových částí zubu. Tento postup používáme i před bělením zubů. Hlavní výhodou AIR FLOW je, že lze odstranit pigmentace i z mezizubních prostor, které nejsou běžným způsobem ošetření dostupné. Po pískování vždy následuje dodání výživy povrchu skloviny fluoridovým preparátem, ten zajistí ochranu před bakteriemi, které způsobují zubní kaz a zpomalí opětovné pigmentování zubů.

– ordinační bělení zubů BRITE SMILE je nejvíce žádanou metodou bělení pro svoji okamžitou účinnost a to během jedné návštěvy zubní ordinace. Jde o propracovanou technologii, která se provádí pomocí plazmové lampy a nezpůsobuje žádnou citlivost zubů. Díky profesionálnímu bělení docílíme krásných bílých zubů, které Vám rozjasní tvář!

–   Vaše zuby vybělíme použitím metody ZOOM. Jednoduchým , bezpečným a dokonalým způsobem dosáhneme bělící lampou optimální přirozené bělosti zubů při jedné návštěvě v ordinaci. Pacientovi na dásně a rty aplikujeme ochranný materiál, aby nedošlo k podráždění bělícím gelem, který se nanáší na zuby. Poté je spuštěn světelný systém lampy. Třikrát po sobě v intervalu 15 minut se gel vyměňuje a pacient po tuto dobu může klidně relaxovat.

O domácí bělení zubů, řízené stomatologem, je ze strany klientů stále velký zájem. Provádí se pomocí individuálně zhotovených plastových nosičů naplněných bělícím gelem. Nosič gelu Vám odborně na základě otisků, zhotovíme v naší ordinaci. Tato procedura trvá déle, než ordinační bělení, protože se používá nižších koncentrací peroxidů a i efekt je méně stabilní. Mezi pozitiva této metody patří konzultace, kterou poskytujeme klientovi v průběhu bělení. Domácí bělení trvá přibližně 5 týdnů, dokud není dosaženo žádoucího odstínu.

Naše doporučení:

Před bělením zubů je důležité podstoupit důkladné vyšetření chrupu, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím během bělení. Především je nutné zjistit, zda zuby nejsou zasaženy zubním kazem, zda všechny výplně jsou dostatečně těsné, nesmí být obnažené krčky atd.

Bělení nedoporučujeme pacientům se zánětem dásní, povrchovými pigmentacemi a neléčenou parodontitidou.  Zde je zapotřebí nejdříve upravit zuby vhodnou léčbou.

 

Protetika

Zabýváme se náhradou ztracených zubů a to od nejjednodušší rekonstrukce neúplných zubních korunek až po kompletní náhrady. Naší snahou je u pacienta obnovit žvýkací funkci chrupu.

Zhotovujeme : estetické fazety, korunky můstky z celokeramiky, metalokeramiky i částečně snímatelné náhrady, které upevňujeme na zbývající zuby a pacient je může kdykoliv sejmout a znovu nasadit.

Parontologie

Léčíme a ošetřujeme závěsný aparát zubů a kostí (parodontu), což je cévní, nervové a vazivové spojení zubu s kostí a dásní. Úbytek dásní i kostí, problémy uvolněných zubů řešíme parodontologickými operacemi.

Implantologie

Zubní implantáty jsou umělé náhrady chybějících zubů, které jsou upevněné přímo v čelisti. Jsou vyrobeny z titanu, větší část implantátu je zakotvena v čelistní kosti, menší část tvoří pilíř, na který je připevněna zubní korunka nebo můstek.

V naší ordinaci provádíme zavedení implantátu s okamžitým zatížením, je to vysoce úspěšný způsob ošetření, který je i pacienty kladně přijímán. Ošetření zubů implantáty jedno i dvoufázovými systémy řadíme mezi standardní postupy ošetření.

Ortodoncie

Provádíme vyrovnání zubů v obou čelistech, vylepšení funkce chrupu, léčíme vrozené vývojové vady jako je rozštěp obličeje, který způsobuje velké nepravidelnosti chrupu. Specializujeme se na léčbu pomocí rovnátek, jimiž se upravuje postavení zubů a vad skusu.

Chirurgie

–  Vyléčíme čelistní záněty,

– Odstraníme přespočetné zuby, které mají často nepravidelný tvar, důležité je jejich odstranění před dokončením vývoje kořene stálých zubů,

–   Plastické operace kostí, měkkých tkání, sliznic

–  CT – zobrazovací metoda

Augmentace

Cílem a podstatou augmentace a řízené kostní regenerace je zpevnění a zajištění místa, kam má být implantát zaveden, to znamená, že je nutné zajistit zkvalitnění čelistní kosti.

–  spliting, disfrakce atd.